Yara ve Yanık İzlerinin Kapatılması

Genetik yatkınlık ve hormonları etkileyen hastalıklar sebebi ile kellik oluşsa da bazı insanlarda geçmiş yıllarda oluşan yara ve yanıklardan dolayı bazı bölgelerde saç çıkmaz. Kaza veya hastalık sonucu yara, yanık olan yerlerde saç kökleri zarar görür ve artık o bölgelerde saç çıkmaz. Böyle durumlarda en kesin ve kalıcı çözüm ise bu bölgelere saç ekim işlemidir.

YARA OLUŞAN BÖLGELERE SAÇ EKİMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Herhangi bir kaza veya başka sebeplerden dolayı oluşan yaralanmalar baş bölgesinde bazen dikiş gerektiren yaralanmalara sebep olabilmektedir. Bu bölgelerde saç, sakal veya kaş bölgeleri olabilmektedir. Dikiş atılan bölgelerden ise ileriki zamanlarda artık saç çıkmayacaktır. Yara izi olan bölgelere saç ekimi işlemi uygulanırken öncelikle bölgedeki kan akışı kontrol edilir. Çünkü deride çok büyük deformasyonlar meydana gelmişse bu bölgede saç ekimi işlemi sonucu saç çıkmayabilmektedir. Deri altında kan akışında herhangi bir problem yoksa bu saç ekimi işlemini mümkün kılacaktır. Yara oluşan bölgeye saç ekimi işlemi yapılırken genellikle ense ve kulan arkası bölgesinden sağlıklı saç kökleri tercih edilir. Bu işlem sonucu yara olan bölge artık eskisi kadar sağlıklı bir görüntüye kavuşacaktır.

YANIK OLUŞAN BÖLGEDE SAÇ EKİMİ İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Geçmiş yıllarda geçirmiş olduğunuz bir kaza sonucu baş bölgesinde yanıklar ve bu yanıkların sonucu kafamızda saçsız alanlar meydana gelebilir. Bu bölgeler saç, sakal veya kaş bölgeleri olabilmektedir. Bu alanlar saçın, sakalın veya kaşın bazen büyük bir kısmını bazen ise küçük bir kısmını kaplamış olabilmektedir. Bu bölgelere saç ekimi işlemi yaptırmak sorunun tamamen ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Yanık oluşan bölgeye saç ekimi işlemi gerçekleştirilirken ise ilk olarak saç derisinin canlılığı kontrol edilir. Çünkü bazen ileri derece yanıklarda deri hasar gördüğü için ekilen saç çıkmayabilmektedir. Deri altında kan akışında problem yoksa yani deri hala canlılığı koruyorsa saç ekimi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ense ve kulan arkası bölgesinden alınan sağlıklı saç kökleriyle yanık izi olan bölgelere saç ekim işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sonucu yanık olan bölge artık eskisi kadar sağlıklı bir görüntüye kavuşacaktır.

0

BAŞARILI OPERASYON

0

YILLIK DENEYİM

0

HER ZAMAN SİZİNLE

0

ULUSLARARASI DENEYİM